Замок Стірлінг

У 2012 році головною визначною пам’яткою Великобританії був названий замок Стірлінг (Stirling).

Опитування проводилося серед туристів, яким було запропоновано оцінити найвідоміші британські історичні пам’ятники, відвідані ними за два останні роки, і порекомендувати найбільш вподобаний. За результатами опитування Стірлінг посів перше місце, випередивши лондонські Тауер і Парламент.

Замок Стірлінг розташований в центрі Шотландії на вершині гори висотою 75 метрів. Місце побудови мало надзвичайно важливе стратегічне значення — «хто володіє Стірлінгом, той править Шотландією» — свідчить шотландська приказка. Його назва походить від кельтських слів «ster» (гора) і «lyn» (річка). З трьох сторін він оточений стрімкими скелями, з четвертої біля підніжжя замку протікає річка Форт.

Перші письмові згадки про Стірлінг відносяться до XI століття, але є вказівки на існуючі тут зміцнення ще за часів вторгнення римлян.

За час існування замок багаторазово перебудовувався і реконструювався відповідно до вимог військової науки, пережив не одну облогу, а в його околицях сталося сім історичних битв, що визначали долю Шотландії.Всі поля битв проглядаються зі стін замку.

У 1296 році в Шотландію вторглася армія англійського короля Едуарда I, що захопила замок, але в наступному році повсталі шотландці під проводом Вільяма Уоллеса розбили її в знаменитій битві на Стірлінгском мосту.На честь Уоллеса в 1869 році на пагорбі поблизу замку, з якого він командував своїми військами, був споруджений монумент у вигляді 70-метрової вежі з вершиною, за формою нагадує шотландську корону.

1298 — шотландці при Фолкірк зазнають поразки від англійців і залишають замок Стірлінг.

1314 — у битві при Баннокберне король Роберт Брюс розбиває англійців і завойовує незалежність для Шотландії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *