Залізниця Великобританії

Залізниці Великобританії є найстаршими у світі. Значна частина шляхів знаходиться під управлінням державної компанії Network Rail. У країні є приватні залізниці, до них відносяться туристичні лінії. Всього у Великобританії діє 30 залізничних маршрутів для туристів, на яких курсують паровози зі старовинними вагонами.

Стан залiзничної системи

Залізнична мережа Великобританії з’єднується із залізницею континентальної Європи підводним тунелем, який проходить під Ла-Маншем. Система транспорту в цій країні вважається однією з найбільш розвинених на планеті. Сполучення між населеними пунктами відбувається за допомогою різних транспортних засобів. Інтенсивне і регулярний рух забезпечують поїзда. Вони курсують навіть у невеликі і віддалені міста. Жителі приміських районів Лондона можуть без проблем потрапити в будь-яку точку мегаполісу.

Потяги Сполученого Королівства здатні набирати швидкість до 200 км / г. Вони дуже схожі на аналогічні високошвидкісні склади Німеччини та Франції. Англійські поїзда успішно конкурують з автомобільним транспортом. Графік їх руху досить щільний, а запізнення трапляються рідко. Центральної відправною точкою британських поїздів є Лондон. До цього міста можна доїхати на поїзді з будь-якого населеного пункту країни. Лондонський вузол відрізняється складною інфраструктурою. До нього прив’язані приміські ділянки і великі лінії.

Залiзничнi квитки

Вартість залізничних перевезень залежить від оператора. Британські компанії-перевізники пропонують пасажирам різні квитки. Тут діють проїзні та знижки. Найкраще бронювати квиток заздалегідь. Це дозволяє подорожувати, заощаджуючи кошти. Для туристів призначені проїзні багатоденні квитки, що дозволяють здійснювати необмежену кількість поїздок. Проїзні можна придбати для переміщення по всій країні, по території Ірландії або Англії.

На сайті асоціації National Rail представлені графіки руху поїздів, перераховані тарифи і доступні квитки. Ця асоціація була утворена операторами залізниць Великобританії для контролю над пасажирськими перевезеннями і просування послуг перевізників.

National Rail реалізує квитки різних типів:

  • найбільш доступні — Advance, призначені для поїздок на конкретних складах, купуються заздалегідь;
  • діють на будь-яких потягах і завжди в наявності — Off-Peak;
  • найдорожчі — Anytime, діють і продаються в будь-який час.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *