Плімут (Plymouth)

Плімут (Plymouth) — місто і унітарна область в графстві Девон на південному заході Англії. Розташоване в 310 км від Лондона. Поїздка на поїзді зі столиці Великобританії в Плімут займає близько 3,5 годин.

Місто розташувалося на ділянці узбережжя площею 79,3 км² в межиріччі плим і Тамара. Обидві річки впадають в Плімутську протоку, яка являє собою природну гавань, захищену хвилерізом споруди початку XIX століття. У протоці знаходиться острів Дрейка. По руслу Тамара проходить кордон між графствами Девон і Корнуолл, в його гирлі знаходяться знамениті верфі Девонпорта.

Плімут розташований на висотах від 0 до 155 метрів над рівнем моря. Як і в багатьох інших районах Англії, клімат тут помірний морський, з теплими зимами і прохолодними літніми місяцями. Визначальну роль у його формуванні відіграють теплі повітряні маси, що утворюються над Гольфстрімом. Погода тут дуже тепла і м’яка навіть у порівнянні з іншими районами Великобританії — обставина, яка дозволяє вирощувати велику кількість екзотичних рослин.

Середньорічна температура: +11°C. Середня температура лютого: +6°С; середня липнева температура: +16,5°С. Річна кількість опадів: 982 мм. Найбільша кількість опадів випадає в осінньо-зимовий період. Середньорічна кількість годин сонячного сяйва: 1600. Самий вітряний період триває з листопада по березень. Переважають південно-західні вітру.

Знахідки, зроблені археологами, свідчать про те, що заселення території сучасного Плімута і прилеглих районів почалося в епоху верхнього палеоліту. В «кістяних печерах» (bone caves), розташованих в Стоунхасі, Орестоні та ряді інших населених пунктів на берегах Плімутської протоки, знайдені сліди стародавніх стоянок і поселень. Вік деяких з них становить близько 17 000 років.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *