Пам’ятки Ліверпуля

Ліверпуль — місто на північному заході Англії, в гирлі річки Мерсі і другий за величиною експортний порт Великобританії. Історична частина портового міста, включаючи головну пам’ятку Альберт-док (Albert Dock), в 2004 році була оголошена ЮНЕСКО світовою спадщиною.

Ліверпуль межує з містами Хайтон і Бутл. На іншому березі річки Мерсі розташовані Уелс і Біркенхед. У всьому світі Ліверпуль відомий, в першу чергу, завдяки своїм старовинним футбольним клубам FC Everton і FC Liverpool, а також як батьківщина легендарної групи «Бітлз», що почала тут у 60-ті роки свої виступи. У 2008 році Ліверпуль, поряд з норвезьким Ставангером, отримав статус культурної столиці.

Жителів міста офіційно називають «liverpudlians», але набагато більш відоме їх прізвисько «scousers» (скаусери), яке ліверпульці отримали завдяки юшці lobscouse (лобскауз), винаходу норвезьких моряків і головною їжі бідного портового люду. Тут кажуть на особливому діалекті, скаусе. Ліверпуль знаменитий у всьому світі не тільки своїм легендарним річковим портом і групою «Бітлз», а й Великими національними кінськими перегонами (Grand National Steeplechase).В цей жвавий місто варто приїхати не тільки через пам’яток, а й з-за прекрасних можливостей для шопінгу, великої кількості спортивних заходів та бурхливого нічного життя.

Головним символом міста вже багато років залишається знаменитий музичний колектив Бітлз — всесвітньо відомим музикантам присвячений один з музеїв.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *