Лондон за 3 дні

За свою майже двотисячоліття британська столиця виросла з невеликого кельтського поселення в один з найбільших мегаполісів планети. Побачити Лондон за 3 дні, значить прокотитися на його величезному колесі огляду, прогулятися по похмурому Тауеру, почути, як Біг Бен відбиває час і зануритися в захоплюючий світ шопінгу в одній зі світових столиць моди.

По районах і кварталах

Старий центр столиці Туманного Альбіону складається з трьох районів, що утворюють серце Лондона. Наприклад, Сіті, де розташований Тауер — архітектурний пам’ятник, що нагадує про середньовічному минулому. Замок включений ЮНЕСКО в списки Всесвітньої культурної спадщини.
Тауер звели в XI столітті і перша його споруда, Біла Вежа, довгий час була найвищою на островах. Кілька століть замок існував як в’язниця для високопоставлених в’язнів. Тут нудилися принци й королі, аристократи і священики. Сьогодні у фортеці зберігаються королівські коштовності і працює музей для туристів. Палацові варти в розкішних камзолах називаються біфітерамі, і їх зображують на етикетках пляшок з традиційним англійським джином.

Хмарочоси на Собачому острові

Сучасний і урбаністичний район в англійській столиці — Кенері-Уорф. Прогулянка по ньому цілком гідна бути включеною в програму Лондон за 3 дні. Це найдинамічніший район мегаполісу, куди щодня прибувають на роботу більше ста тисяч чоловік.

Повна протилежність Кенері-Уорф — район Уайтхолл. На цій вулиці, що веде від будівлі парламенту до Трафальгарської площі, розташовані будівлі Адміралтейства і банкетного будинку. Споруда останнього відноситься до початку XVII століття, а проект спорудження був розроблений архітектором Ініго Джонсом. На примикає до Уайтхолл Даунінг-стріт в будинку номер 10 розташована резиденція прем’єр-міністра Великобританії, біля якої можна нерідко побачити виходить з дверей кота. Його офіційна посада називається «головний мишолов урядової резиденції», а зовнішній вигляд натякає, що у сучасного «мишолова» є помічники і навіть особистий кухар.

Абатство на острові Торні

Про Вестмінстерському абатстві чув кожна людина, навіть ніколи не бував в місті на Темзі. Вирушаючи в Лондон на 3 дні, варто включити відвідування його в програму екскурсій. Район Вестмінстера розвивався і ріс навколо монастиря і з VII століття тут з’явилися не тільки прекрасна будівля абатства, вибудуване в готичному стилі, але і палац для засідань парламенту, і школа, яка відома далеко за межами Британських островів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *