Бат, Англія

Стародавнє містечко Бат (Bath) знаходиться в графстві Сомерсет, в 21 кілометрі на південний схід від Брістоля.Цей невеликий англійський містечко зобов’язаний своїм «банним» назвою розташованим тут гарячих джерел (t 46С).Це одне з найкрасивіших міст Англії, який славиться своїм курортом з мінеральними водами, руїнами римських лазень і ансамблем георгианськой епохи.

Першими, кому пощастило викупатися в цих джерелах, були древні кельти, які вірили в священність цих місць.

Серед пагорбів долини річки Ейвон римляни звели лазні і храм, названий Aquae Sulis. Потім ці лазні були знайдені археологами, відреставровані до початкового виду і перетворені в музей.До того моменту Бат вже був популярним курортом Великобританії, куди з’їжджалася аристократія, щоб поєднати лікувальні процедури з розважальними заходами. У місті були побудовані концертні зали, театри, цирк і регулярно проводились ярмарки та фестивалі. Слід зазначити, що історична частина міста без коливань була занесена до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

В 1729 -1736 рр. Джон Вуд Старший звів тут перші будівлі георгіанському стилю. Урочисто-помпезна по англійським мірками архітектура міста повинна була створювати ілюзію невеликої столиці, де було б комфортно лондонським денді і дамам з вищого суспільства.

Батько і син, архітектори Вуд — побудували тут будівлю цирку, круглу площу Квінс-сквер, від якої розходяться 3 центральні вулиці, красиві мости над плинною прямо по місту рікою Ейвон і багато інших архітектурні шедеври.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *